Ha éjszaka feltekintünk a tiszta égre, a több ezer sziporkázó csillag elgondolkoztat bennünket. Vajon a látható csillagok körül keringő bolygók között hány van olyan, mely idegen civilizációnak adott bölcsőt? A tudomány jelenlegi állása szerint 300 ezer trillió csillag létezik. Ha esetleg nem tudnánk, számokkal leírva így néz ki:
300 000 000 000 000 000 000 000.
Már ránézésre is tiszteletet parancsol, nemde?
A fenti csillagok közül viszont ennyi rendelkezik bizonyítottan idegen civilizációval:
0!
A fekete lyukakkal persze egészen más a helyzet. Ezek a félelmetes, rosszindulatú égitestek mindent magukba szippantanak, ami csak eléjük kerül, még az eléjük kitett STOP táblákat is (pedig azt még a kozmorendészet is tiltja). A XX-XXI. századi kozmogónusok tollából számos gyermekded feltevés született keletkezésükről, a legismertebb talán az, hogy a csillag kataklizma során gravitációs összeomlást szenved el. Valljuk be a kozmosz játékszabályai ezt csak nagyon ritkán engedélyezik. Mesterségesen viszont a fekete lyukak játszi könnyedséggel előállíthatók.
A fekete lyukak létrejöttének jellemző két oka:
- A bolygó atomfizikusai előállítanak egy apró fekete lyukat, mely természeténél fogva az egész csillagrendszert magába szippantja.
- A bolygó űrhajókonstruktőrei egy fénysebességgel közlekedő járművet állítanak elő. A fénysebesség közelében lévő tárgy olyan hatalmas tömegű lesz, hogy fekete lyukat létrehozva szintén bekebelezi az adott csillagrendszert.
A végeredmény mindkettőnél ugyanaz, a csillagrendszer minden eleme, beleértve természetesen a civilizáció minden egyede egy fekete lyuk idő- és tércsapdájába kerül.
Nem számítógépes animáció!
nagyon jo gratuli
VálaszTörlés